4 marca 2009
Spółka Livechat Software, należąca do GG Network, rozpoczęła właśnie zapisy na testowanie wersji Pro komunikatora Gadu-Gadu. Testy ruszą jeszcze w marcu.

– Chcemy przeprowadzić testy z udziałem co najmniej kilkuset firm – mówi Mariusz Ciepły, Dyrektor IT Livechat Software, spółki która wyprodukowała GG Pro. – Dzięki ich opiniom będziemy mogli ostatecznie dostosować nasz komunikator do oczekiwań rynku – dodaje.

Do udziału w testach, które potrwają ok. miesiąca, zachęcani są przede wszystkim managerowie, którzy chcą usprawnić i lepiej zarządzać komunikacją w firmach, specjaliści ds. IT, managerowie opiekujący się licznymi zespołami (np. dyrektor handlowy z zespołem rozsianym po kraju), czy choćby przedstawiciele firm o wielu oddziałach, którym zależy na koordynacji działań - czytamy w komunikacie.

Testerami zostaną jedynie kandydaci wybrani przez firmę spośród osób, które nadeślą zgłoszenia. Każdy tester, który otrzyma wersję instalacyjną GG Pro będzie mógł korzystać z komunikatora przez kilka tygodni. Najbardziej aktywni testerzy otrzymają roczne licencje GG Pro dla 10 użytkowników.

Jak zapewniają twórcy, komunikator GG Pro nie ma jednak wiele wspólnego z popularnym Gadu-Gadu. – Idea GG Pro jest prosta – podsumowuje Mariusz Ciepły. – Pracownik firmy, który po raz pierwszy uruchomi komunikator, otrzyma gotowe do pracy narzędzie z uzupełnioną listą kontaktów i ustawionym zakresem uprawnień.

Źródło[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.